Fundacja Włodary

tenis junior

Emocjonujący 32. Memoriał im. Marty Hudy zakończony sukcesem młodych tenisistów

W miniony weekend odbył się 32. Memoriał im. Marty Hudy – turniej OTK SS U12, który zgromadził 64 młodych tenisistów z całej Polski. Turniej, odbywający się w kategoriach singla i debla, dostarczył wielu emocji zarówno zawodnikom, jak i kibicom.

Singiel chłopców

W kategorii singla chłopców triumfował Kajetan Kosiński z klubu w Szczawnie-Zdroju. Kajetan przez cały turniej prezentował znakomitą formę, wygrywając wszystkie swoje mecze, w tym finał, w którym pokonał Oskara Wielgusa z klubu Advantago Bielsko-Biała. Obaj zawodnicy pokazali wysoki poziom gry, co zapowiada ich świetlaną przyszłość na polskich kortach tenisowych.

Singiel dziewcząt

W singlu dziewcząt pierwsze miejsce wywalczyła Nikola Szczechowiak z PT Olimpia Poznań. Nikola dominowała na korcie, wygrywając wszystkie mecze, w tym finał, w którym zmierzyła się z Julią Dzięcioł z klubu MKT Łódź. Julia, zajmując drugie miejsce, również zaprezentowała się z bardzo dobrej strony, dostarczając publiczności wielu emocji.

Debel dziewcząt

W kategorii deblowej dziewcząt triumfowały Sonia Antczak z Fundacji Europejskie Centrum Tenisa oraz Karolina Pitry z SCT Pszczyna. Duet ten, dzięki świetnej współpracy i taktycznemu rozegraniu, pokonał wszystkie przeciwniczki. Drugie miejsce wywalczyły Julia Dzięcioł (MKT Łódź) oraz Pola Cichoń (KS Górnik Bytom).

Debel chłopców

W deblu chłopców pierwsze miejsce zdobyli Julian Zięba z MTC Warszawa oraz Maciej Szyca z klubu STK Sopot. Znakomita gra tego duetu zaowocowała zwycięstwem we wszystkich meczach turnieju. Drugie miejsce przypadło Oskarowi Wielgusowi i Kajetanowi Kosińskiemu, którzy mimo wcześniejszych sukcesów w singlu, musieli uznać wyższość rywali w finale debla.

Podsumowanie

Turniej OTK SS U12 im. Marty Hudy to wydarzenie, które co roku przyciąga młodych, utalentowanych tenisistów z całej Polski. Tegoroczna edycja, z udziałem 32 zawodniczek i 32 zawodników, potwierdziła rosnący prestiż memoriału. Wysoki poziom rozgrywek oraz zaangażowanie wszystkich uczestników sprawiły, że turniej był niezwykle widowiskowy i emocjonujący.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i uczestnikom turnieju, życząc dalszych sukcesów na tenisowych kortach. Mamy nadzieję, że przyszłoroczna edycja przyniesie równie wiele sportowych emocji i nowych talentów, które będą kontynuować piękną tradycję memoriału im. Marty Hudy.

 
 

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.