Fundacja Włodary

tenis junior
O nas

Fundacja Włodary Tenis Junior - misja i wizja organizacji!

Włodary Tennis Junior Fundacja powstała z myślą o rozwoju i szeroko rozumianym wsparciu młodych tenisistów zarówno na poziomie amatorskim jak i zawodniczym.

Misją Włodary Tenis Junior jest stworzenie profesjonalnego ośrodka treningowego  wspierającego swoją wiedzą młodych adeptów tenisa i ich rodziców. Fundacja, przy współpracy ze specjalistami z branży podpowie, na co zwrócić uwagę prowadząc  karierę sportową młodych zawodników, ale również  tenisistów na  poziomie amatorskim. Głównym celem fundacji jest wsparcie rozwoju młodych tenisistów. Zależy nam także, aby rodzice dowiedzieli się, jak wspierać swoje pociechy. Ważne jest planowanie dalszych poczynań sportowców, a także realne określenie ich potencjału. Wszystko po to, aby ułożyć i wdrożyć odpowiedni system szkoleń. Mamy odpowiednią wiedzę i doświadczenie, które zdobyliśmy prowadząc naszego  podopiecznego 17 letniego juniora  Kubę Włodarczyka.  Nie zabraknie również ekspertów, których kwalifikacje pomogą wskazać, rodzicom i dzieciom, właściwy kierunek rozwoju. Będziemy organizować szkolenia i wykłady z autorytetami świata tenisa dla wszystkich, którzy chcą się rozwijać tenisowo i podnosić swój poziom gry.

Pasjonaci tworzą to miejsce

Osoby zaangażowane w rozwój Fundacji to Mariusz i Joanna Włodarczyk rodzice  18 letniego  Kuby podopiecznego fundacji, zawodnika PZT, Tennis Europe, ITF.
Mariusz i Joanna Włodarczyk są  założycielami i fundatorami Włodary Tenis Junior, którzy z pasji i miłości do tenisa postanowili promować ten sport i szkolenie młodych adeptów.
Poznaj Kubę Włodarczyka!

Podopieczny fundacji to sportowiec, który z każdym rokiem jest coraz lepszym graczem. Swoją przygodę z tenisem ziemnym zaczął w wieku trzech lat. Dziś to nastolatek , który ma swoje obowiązki domowe i szkolne, a także niesamowitą pasję, którą dzieli się z rodziną i przyjaciółmi. Dobrze znane są mu takie postacie jak Iga Świątek,Hubert Hurkacz,  Rafael Nadal czy Novak Djokowić. Śledzi mistrzów w swojej dyscyplinie i pracuje na swój własny sukces, aby być może któregoś dnia stanąć wśród nich. Jakub świetnie czuje się z rakietą na korcie. Zajmuje wysokie pozycje w rankingu PZT. Obecnie uczestniczy w  turniejach  ITF i zaczyna probować swoich sił w tenisie seniorskim.

Obecnie Jakub Włodarczyk jest twarzą naszej fundacji. Wspieramy go w dążeniu do zdobywania coraz to wyższych pozycji w rankingach międzynarodowych. Ten młody człowiek jest pełen entuzjazmu, wytrwały w dążeniu do celu i bardzo waleczny na korcie. Ma za sobą liczne występy na krajowych i zagranicznych turniejach. Zdobyte doświadczenie pomaga w pokonywaniu własnych słabości i rozwijaniu umiejętności. W 2021 roku Jakub zachorował na cukrzycę typu 1, która na pół roku wyeliminowała go ze sportu, jednak jego pasja i chęć rywalizacji na korcie nie pozwoliły, aby się poddał. Mimo wielu ograniczeń związanych z tą nieuleczalną chorobą Kuba wrócił z sukcesami do tenisowego turu. Świetnie odnajduje się we współpracy z trenerami. Wdraża ich wskazówki i profesjonalnie podchodzi do swoich obowiązków jako sportowca. Jest bardzo pracowity. Wszystko to ma odzwierciedlenie na korcie i sprawia, że Jakub zawsze jest bardzo wymagającym przeciwnikiem. 

 

Korty przy Częstochowskim Parku Jasnogórskim!

Przejęliśmy opiekę nad kortami tenisowymi. Obiekt zlokalizowany jest w centrum, w lubianym przez mieszkańców parku podjasnogórskim przy ul. 3 Maja 1. Bliskość głównych arterii Częstochowy zapewnia łatwą komunikację i dogodny dojazd. Park 3 Maja, gdzie znajdują się korty, porasta około 1600 drzew, często w wieku powyżej 130 lat. Doceniamy i dbamy o przepiękną florę parku .Sceneria ta pozwala odciąć się od zgiełku miasta i zatopić w objęciach przyrody, by odpocząć po ciężkim dniu.

Postanowiliśmy zmienić oblicze tego miejsca, dając mieszkańcom Częstochowy coś wyjątkowego. Korty będą przede wszystkim obiektem sportowym, ale także przyjazną przystanią przepełnioną kwiatami , w której można odpocząć. Odwiedzając parki podjasnogórskie, będzie można wstąpić na kawę, szklankę zimnego napoju lub smaczny obiad. Goście zobaczą także młodych adeptów w trakcie treningów lub organizowanych zawodów.

Z kolei pokoje dostępne będą dla wszystkich zainteresowanych, a w szczególności zawodników i gości, którzy pojawią się turniejach. Będziemy zabiegać o organizację wydarzeń sportowych, związanych ze światem tenisa.

 

Źródło: Mapy Google

Pole jest wymagane.
Pole jest wymagane.
Pole jest wymagane. Pamiętaj o poprawnym formacie e-maila.
Pole jest wymagane.
=

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.